Jdi na obsah Jdi na menu
 


             Krasobruslařsky osobnosti

      Brian Joubert:

Brian Joubert (20. září 1984, Poitiers) je francouzský krasobruslař. Měří 179 cm, váží 74 kg, jeho přezdívka je Baboo. Nyní jezdí za klub GSG Poitiers.

Brian šlápl poprvé na led ve 4 letech na kluzišti v Poitiers, následoval svoje starší sestry. Začínal s hokejem a měl rád kontakt s lidmi, bruslil se sestrou. Byl objeven asi v 6-7 letech Véronique Guyon - Desgardins, která ho našla jako ne nejlepšího bruslaře mezi dětmi ale s velkým úsilím. Véronique je jeho trenérkou od té doby. Kdyby Brian neměl žádný sport, který by mohl praktikovat, věnoval by se šermu.

Jeho cíl je stát se evropským i olympijským šampionem. Jeho nejlepší výsledek byl v roce 2004 ME v bruslení. Skáče skoky až se čtyřmi obraty.ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Carolina Kostner:

Carolina Kostner
Osobní informace
Národnost Itálie Itálie
Narozen 8. únor 1987 - Bolzano
Výška 167 cm
Klub Fiamme Azzurre
Trenér Michael Huth
Choreograf Lori Nichol
Krátký program Canon /Pachelbel
Volná jízda Memories of a Geisha (soundtrack) / John Williams
Osobní rekord
Celkové skóre 174.79 - 2007
Krátký program 60.82 - 2005
Volná jízda 114.33 - 2007
Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Michelle Kwan:

Michelle Wing Kwan (* 7. července 1980) je americká krasobruslařka, devítinásobná mistryně Spojených států, pětinásobná mistryně světa a dvojnásobná olympijská medailistka. V závodním krasobruslení se pohybuje již více než deset let a je nejúspěšnějsí krasobruslařkou americké historie. Díky svému expresivnímu výrazu na ledě je často nazývána jednou z nejlepších krasobruslařek všech dob.

Michelle Kwan se narodila v Torrance v Kalifornii jako třetí dítě Dannyho a Estelly Kwanových, čínských imigrantů z Hong Kongu. Michelle se začala o krasobruslení zajímat v pěti letech, když viděla svého bratra Rona hrát lední hokej. Michelle a její starší sestra Karen začaly vážně trénovat, když bylo Michelle osm let. Každý den absolvovaly tři až čtyři lekce na ledě. Aby stihly bruslení ještě před začátkem školy, vstávaly ve tři hodiny ráno, a po skončení vyučování chodily zpět rovnou na stadion. Výdaje za zvýšený počet hodin na ledě vedly rodinu Kwanových, která patřila k pracující třídě, do tíživé finanční situace. Matka si přibrala druhé zaměstnání a otec začal pracovat přesčas, aby byl schopen financovat pronájem ledu a zaplatit poplatky za trénování.

Odhodlanost byla na Michelle znát již od raného věku. Když si například rodina nemohla dovolit koupit vánoční stromeček, Michelle se rozhodla, že jej za každou cenu musí vyhrát ve školní soutěži. Rodina Kwanových se nakonec rozhodla prodat svůj dům a přestěhovat se do menšího, ale ani to nestačilo na pokrytí všech nákladů spojených s bruslením obou dcer. Když bylo Michelle deset let, nezbývaly již rodičům žádné peníze na zaplacení trenérů. Ten rok však podala Michelle na regionální soutěži svůj do té doby nejlepší výkon, což přitáhlo pozornost vyhledavačů talentů, kteří Michelle a Karen udělili stipendium na trénování v mezinárodním tréninkovém centru Ice Castle v Lake Arrowhead v Kalifornii. Michelle a Karen tak pokračovaly v trénování a závodění, přičemž Michelle byla tou úspěšnější.Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář